THEIN PRIVATE EQUITY SICAV CHCE ZÍSKAT MILIARDU KORUN NA INVESTICE DO VODÍKU A STROJÍRENSTVÍ

Fond Thein Private Equity SICAV investiční skupiny Thein Tomáše Budníka zaměřující se na investice především do českého a slovenského průmyslu si jde na trh pro investice až jedné miliardy korun. Thein Private Equity SICAV podfond Industry hledá investory na akvizice a rozvoj svých aktivit v oblasti strojírenství, železniční dopravy, energetiky i vodíkových technologií. Od 1.3.2022 zároveň fond přešel k novému obhospodařovateli, AMISTA investiční společnosti.

Články

Podfond Industry zastřešuje veškerá dosavadní průmyslová aktiva skupiny Thein, tedy společnost Ponec, Železniční dodavatelskou, Cotring a Lokorent. Nyní podfond Industry spouští fundraising, v jehož rámci cílí až na miliardu korun od kvalifikovaných investorů s minimálním vkladem jeden milion korun. Jedním z cílů podfondu Industry jsou také investice do technologií udržitelné energetiky, které korespondují mimo jiné s aktivitami skupiny v oblasti vodíkové dopravy a které dnes o to více rezonují nejen s ekologickým aspektem, ale také s geopolitickou situací v Evropě.

“Náš fond je od počátku zaměřen na akvizice a následný aktivní rozvoj perspektivních průmyslových firem. Thein Industry je v tomto jedním z mála českých fondů, který investuje do této oblasti. Pohybujeme se v ní přes dva roky a to nám dalo sebevědomí do ní vstoupit s většími ambicemi, než jsme měli na začátku. Chceme českým investorům dokázat, že investice do českého průmyslu mají velký význam a budoucnost. A to i vzhledem k nejisté situaci na trzích, dané mezinárodními událostmi i stále vyšší prioritou ekologických a efektivních zdrojů energie,” říká Tomáš Budník, zakladatel a majitel skupiny Thein. Jedním z cílů skupiny je hledat synergie a nové příležitosti a digitalizací strojírenství nadále naplňovat vize Průmyslu 4.0.

Celý článek a více info najdete zde: https://feedit.cz/2022/03/17/thein-private-equity-sicav-chce-ziskat-miliardu-korun-na-investice-do-vodiku-a-strojirenstvi/

Newsletter

Aby Vám neunikly aktuality z našeho webu, včetně výkonností jednotlivých fondů,
přihlaste se k odběru novinek na FondyKvalifikovaně.cz

Zeptejte se nás

© 2022 FondyKvalifikovaně.cz