Aktuality

Svět FKI je dynamickou oblastí a my ji sledujeme za Vás – buďte s námi vždy v obraze.

Rozhovory Články Videa

POTKÁME SE NA COLORS OF FINANCE: Offline setkání roku pro finanční profesionály

8.9.2021 | Články

Na témata od digitalizace a fintech přes profesionalizaci finančních profesionálů až po kryptoměny a vliv umělé inteligence ve financích budou diskutovat a přednášet ti nejpovolanější z nejpovolanějších na Colors of Finance 2021. Web FondyKvalifikovane.cz u toho nebude chybět. Potkáme se již 13. 10. 2021 v Ostravě.
Celý článekAMADEUS I. své investory v prvním pololetí potěšil, přinesl jim více než čtyři procenta

27.8.2021 | Články

Fond AMADEUS I. započal třetí rok svého fungování doposud nejúspěšnějším čtvrtletím, a zdárně tak navázal na první letošní kvartál. Třída A zhodnotila o 2,55 % a třída B o 2,46 %. Dosavadní letošní výkonost (za první pololetí) je 4,16 % a 4,04 %. Průměrná roční výkonnost od založení fondu se díky tomuto výsledku dostala do cílového pásma 4-6 % p.a. v obou třídách. V případě třídy A činí výkonnost od založení 4,79 % p.a. a 4,36 % p.a. v případě třídy B.
Celý článekSirius Investments – videokomentář k výsledkům fondů ta Q2 2021

25.8.2021 | Videa

Martin Burda komentuje výsledky fondů spravovaných Sirius investiční společností.
Celý článekPŘES 80 MILIONŮ EUR INVESTUJE ACCOLADE DO ROZŠÍŘENÍ UDRŽITELNÝCH PRŮMYSLOVÝCH HAL V POLSKÉM MĚSTĚ GORZÓW WIELKOPOLSKI.

12.8.2021 | Články

Accolade výrazně rozšiřuje průmyslový park v polském městě Gorzów Wielkopolski (Velkopolský Hořov). Vedle současných prostorů o rozloze 53 000 m² určených k modernímu podnikání v této strategické lokalitě na západě Polska Accolade získal další pozemky a poskytne tak navíc téměř 100 000 m² pro nové průmyslové budovy. Nové projekty opět aspirují na certifikaci udržitelnosti BREEAM na úrovni „Excellent“. Celkové investice v regionu dosáhnou 125 milionů eur.
Celý článekZvyšování sazeb pomůže fondu Conseq depozitní Plus

5.8.2021 | Články

Koncem června zvýšila Česká národní banka základní úrokovou sazbu (tzv. čtrnáctidenní repo sazbu) o 0,25 %. Dlouho očekávaný krok ze strany centrálních bankéřů, kteří jej několikrát sami avizovali, se stal realitou. S velkou pravděpodobností tímto krokem zvyšování sazeb nekončí. Vzhledem k rostoucím inflačním tlakům, kdy meziroční inflace v červnu vzrostla o 2,8 %, budou sazby růst i v létě. Příští zasedání České národní banky proběhne v polovině srpna a očekává se další zvýšení sazeb o 0,25 %. Je otázkou, zda se na všech zasedáních, která nás do konce roku čekají, dočkáme zvyšování.
Celý článekACCOLADE A CONSEQ INVESTOVALY 26 MILIONŮ EUR DO MODERNÍ PRŮMYSLOVÉ HALY PRO SPOLEČNOST K-FLEX

29.7.2021 | Články

Accolade a Conseq Investment Management investovaly téměř 26 milionů EUR do průmyslové haly třídy A ve Wielenin-Kolonia v Lodžském vojvodství. Celou halu si na 17 let pronajala společnost K-Flex, světový lídr v produkci elastomerové izolace.
Celý článekSPOLEČNOST ACCOLADE POSÍLILA SVOU POZICI LÍDRA VE ŠTĚTÍNSKÉM REGIONU DÍKY NOVÉ INVESTICI VE VÝŠI 60 MILLIONŮ EURO.

19.7.2021 | Články

Accolade, mezinárodní investor do infrastruktury pro moderní podnikání v Evropě, rozšiřuje svou přítomnost na polském trhu. Společnost získala dvě nové průmyslové lokality ve Štětíně se záměrem investovat do výstavby moderních skladů třídy A o celkové rozloze 73 000 m2 GLA. Tato investice je pokračováním strategické expanze společnosti Accolade ve štětínském regionu.
Celý článekZDR Investments posiluje dál na Slovensku, kupuje hypermarket TESCO v Senci

30.6.2021 | Články

Skupina ZDR Investments významně posiluje svou pozici na Slovensku. Po akvizici distribučního centra v Prešově kupují hypermarket TESCO v Senci. Akvizice hypermarketu TESCO doplní již v majetku skupiny nacházející se retail park v Senci, který byl zakoupen v prosinci 2020. Pronajímatelná plocha hypermarketu je 4.750 m2 a je situován přímo naproti retail parku o velikosti 3.656 m2.
Celý článekZDR Investments koupila logistický park pro potravinářský řetězec TESCO

29.6.2021 | Články

Česká skupina nemovitostních fondů ZDR Investments pokračuje ve své zahraniční expanzi. Další akvizicí je logistické centrum v Prešově na východním Slovensku. Nově zakoupený logistický park obohatí portfolio nemovitostního fondu pro kvalifikované investory ZDR Investments SICAV a.s. Objekt má celkem 13.340 m2 pronajímatelné plochy. Hlavními nájemci jsou společnosti PPG, vedoucí výrobce nátěrových hmot a potravinářský řetězec TESCO, který na Slovensku patří k nejvýznamnějším obchodním řetězcům v zemi.
Celý článek


Newsletter

Aby Vám neunikly aktuality z našeho webu, včetně výkonností jednotlivých fondů,
přihlaste se k odběru novinek na FondyKvalifikovaně.cz

Zeptejte se nás

© 2021 FondyKvalifikovaně.cz