Aktuality

Svět FKI je dynamickou oblastí a my ji sledujeme za Vás – buďte s námi vždy v obraze.

Rozhovory Články Videa

FOND AMADEUS I. ZAKONČIL OBTÍŽNÝ ROK V KLADNÝCH ČÍSLECH, JEHO AKCIONÁŘI MOHOU MÍT KLIDNÉ SPANÍ

23.2.2023 | Články

Čerstvé výsledky fondu potvrdily jeho zaměření na alternativní aktiva a úspěšnou diverzifikaci. Zatímco klasické mixy tradičních aktiv – akcií a dluhopisů 60/40 – ztrácely v roce 2022 i více jak 15 procent, třída A si připsala roční výnos 4,93 %, třída B pak 4,57 %.
Celý článekJET 3 FOND FONDŮ

16.2.2023 | Články

V minulém roce vznikl ve spolupráci mezi Conseqem a Jet Investment nový fond JET 3 fond fondů, který plynule navazuje na své předchůdce JET 1 a JET 2. Jet Investment je úspěšná investiční společnost zabývající se private equity investicemi v oblasti průmyslu a strojírenství. Za svou 25letou historii zrealizovala více než třicítku úspěšných nákupů, reorganizací a prodejů výrobních společností ve střední Evropě. Zakladatel Jet Investment Igor Fait po zásluze figuruje v žebříčku nejbohatších Čechů. Od roku 2015 mají možnost se na těchto úspěších podílet i investoři z řad klientů Consequ, který stále nabízí možnost investování do fondu fondů JET.
Celý článekSPOLEČNOST ACCOLADE DOKONČILA NOVÝ LOGISTICKÝ PARK V ELBLĄGU

13.2.2023 | Články

Společnost je hrdá na to, že se jedná o první moderní sklad třídy A v této oblasti, který posiluje jejich pozici na severu Polska. Důležité je, že se tento park nachází na skvělém místě - pouhých pět kilometrů od centra Elblągu a 35 minut jízdy autem od gdaňského přístavu. Blízkost rychlostní silnice S7 zajišťuje dobré spojení s Varšavou a Krakovem.
Celý článekVÝVOJ FONDU VAULT ZA 4Q 2022

27.1.2023 | Články

Hodnota podílového listu fondu VAULT ve čtvrtém čtvrtletí roku 2022 vzrostla o 4,85 %. Akciový index MSCI World vzrostl za stejné období o 7,45 %. Jeden podílový list měl k 31.12.2022 hodnotu 1,0311 Kč.
Celý článekFOND ACCOLADE V POLSKU ÚSPĚŠNĚ REFINANCOVAL SVÉ PORTFOLIO PRŮMYSLOVÝCH NEMOVITOSTÍ ZA VÍCE NEŽ 129 MILIONŮ EUR

11.1.2023 | Články

Accolade Industrial Fund získal od banky Helaba úvěr ve výši 129 milionů EUR (přibližně 3,1 miliardy CZK) na refinancování 5 prémiových průmyslových parků v Polsku. Fond tímto krokem zvýší ziskovost a profitabilitu. Refinancování se bude týkat parků Gorzów Wielkopolski, Szczecin West, Szczecin Kniewska, Częstochowa a Kielce.
Celý článekJ&T ARCH INVESTMENTS VSTUPUJE DO ZEMĚDĚLSKÉHO SEKTORU PROSTŘEDNICTVÍM FINANCOVÁNÍ JEDNÉ Z NEJVĚTŠÍCH AKVIZIC POSLEDNÍ DOBY

10.1.2023 | Články

J&T ARCH INVESTMENTS, fond kvalifikovaných investorů, poskytl mezaninové financování skupině JTZE (J&T Zemědělství a Ekologie) na nákup 10 zemědělských společností v České a Slovenské republice. Ta se tak stává dvojkou na českém zemědělském trhu z pohledu velikosti obhospodařované půdy.
Celý článekDALŠÍ TŘI PRODEJNY POTRAVIN ZA MILIARDU KORUN V MAJETKU FONDU

15.12.2022 | Články

ZDR Investments pokračuje v akvizicích naplánovaných do konce roku 2022 a do fondu pro kvalifikované investory přikupuje další tři nemovitosti v úhrnné hodnotě 945 mil. Kč. Jedná se o prodejny potravin s navazujícími retail parky v Teplicích, Ostravě Porubě a Mostě s pronajímatelnou plochou přesahující 28 tis. m².
Celý článekJEDNA SKVĚLÁ A VELKÁ NOVINKA PRO KOŠICKÝ PARK!

13.12.2022 | Články

Accolade má velkou radost, že Vám může oznámit nového nájemce průmyslového areálu na východním Slovensku, jehož činnost je nadmíru zajímavá. Svou výrobu inovativních medicínských zařízení jako jsou například moderní ultrazvukové přístroje z Asie přesouvá společnost @Siemens Healthineers. Moderní prostory parku Accolade a @Panattoni navíc budou německé firmě sloužit i pro účely výzkumu a vývoje.
Celý článekZDR INVESTMENTS: INVESTOVALI JSME PŘES PŮL MILIARDY KORUN V HRADCI KRÁLOVÉ

2.12.2022 | Články

Od sesterské developerské skupiny Traxial jsme zakoupili kompletně zrevitalizovaný areál obchodního centra Kukleny v Hradci Králové. Na pronajímatelné ploše přesahující 13 tis. m² se nachází prodejny více než 20 nájemců. Mezi ty největší patří hypermarket Albert o velikosti 5.100 m². Potravinářský řetězec zde v rámci rekonstrukce implementoval svůj nový koncept tržnice včetně moderního chladícího vybavení a elektronických cenovek. Díky všem inovacím a novému vybavení ušetří obchod více než třetinu energií.
Celý článekFond AMADEUS I. drží svoji výkonnost i v tomto čtvrtletí – a tedy dosáhl již desátého kvartálu v řadě po sobě plusových čísel

30.11.2022 | Články

Třetí čtvrtletí fondu AMADEUS I. v roce 2022 výkonnostně téměř odpovídá předcházejícímu období, konkrétně AMADEUS I. v třídě B připsal +0,83 % a v třídě A dokonce +0,92 %. Tohoto kladného výnosu bylo dosaženo ve stále přetrvávajícím prostředí klesajících akciových i dluhopisových trhů a stálé nervozitě na globálních trzích a s celkovou letošní výkonností od začátku roku 3,65 % v třídě B a 4,26 % v třídě A AMADEUS ochránil klientům svěřené prostředky před ztrátou.
Celý článek


Newsletter

Aby Vám neunikly aktuality z našeho webu, včetně výkonností jednotlivých fondů,
přihlaste se k odběru novinek na FondyKvalifikovaně.cz

Zeptejte se nás

© 2023 FondyKvalifikovaně.cz