LUKÁŠ MAXA (CONSEQ): CO SE ODEHRÁLO A CO PLÁNUJEME VE FONDU CONSEQ VENTURE DEBT?

Fond Conseq Venture Debt letos v září oslaví své druhé narozeniny a nadále pokračuje ve sběru kapitálu od investorů. Tomu přeje v dnešní době i hůře dostupné bankovní financování. Pro mnoho subjektů z řad mladých rychle rostoucích firem bude totiž lepší sáhnout po financování od Orbit Capital Venture Debt, než od bankovních institucí nebo soukromých investorů. Venture Debt půjčka na rozdíl od soukromých investorů umožnuje financování bez ředění majetkové struktury. Z pohledu investora přináší fond Conseq Venture Debt zajímavý potenciál výnosu a možnosti participovat na dynamicky rozvíjejícím se segmentu mladých digitálních firem. Zároveň investor nepodstupuje takové riziko jako při přímé investici do akcií společnosti.

Články

Struktura výnosu fondu je tvořena fixním úrokem, ale i formou tzv. Equity kicker, která umožňuje investorovi podílet se na zvýšení hodnoty společnosti. Ve střední a východní Evropě patří fond Venture Debt mezi průkopníky. Na fondu spolupracujeme se společností Enern, jejíž tým stojí za úspěšnými projekty jako je Slevomat, DámeJídlo.cz, Footshop, Twisto nebo Rohlík.cz. Conseq se stará o administraci a obhospodařuje fond především v oblasti high yield dluhopisů. Vyhledávání úspěšných a rychle rostoucích společností na trhu a nabízení jejich dluhového financování pak funguje přes společnou platformu Orbit Capital.

Navzdory pandemii se v roce 2020 povedlo realizovat několik úspěšných transakcí. Patří mezi ně půjčka Twistu, které prostředky využilo na expanzi do Polska a mohlo tak rozšířit svoji klientskou základnu. Twisto je český fintech, který svým zákazníkům umožňuje provádět nákupy zboží a služeb skrze mobilní aplikaci a zároveň nabízí možnost využít odložené splatnosti úhrad. Na českém trhu působí od roku 2013. Půjčka Twistu byla částečně již splacena, což bude pro fond znamenat velmi pozitivní výnosový bonus. Po této zkušenosti bude fond dále pokračovat v podpoře Twista. Především poté, co do Twista vstoupil nový silný zahraniční akcionář – australský ZIP. Právě tato firma má ambice stát se lídrem v oblasti fintech spotřebitelských půjček.

Další půjčka směřovala do společnosti Rohlik.cz. Rohlík využil růstu e-commerce v době pandemie a dramaticky zvýšil své tržby, čímž nalákal další zahraniční investory. V roce 2019 vstoupila společnost na zahraniční trh v Maďarsku pod názvem Kifli a v roce 2020 na Rakouský trh pod názvem Gurkerl. Letos Rohlík plánuje expandovat na Německý trh pod názvem Knuspr. Také Rohlík přilákal nové akcionáře v průběhu naší půjčky, což představuje zajímavý potenciál celého fondu na případný equity kicker.

Více se dočtete zde: https://www.conseq.cz/o-spolecnosti/aktuality/co-se-odehralo-a-co-planujeme-ve-fondu-conseq-venture-debt

Newsletter

Aby Vám neunikly aktuality z našeho webu, včetně výkonností jednotlivých fondů,
přihlaste se k odběru novinek na FondyKvalifikovaně.cz

Zeptejte se nás

© 2024 FondyKvalifikovaně.cz