J&T ARCH INVESTMENTS UZAVŘEL DRUHÝ KVARTÁL S OBJEMEM AKTIV PŘES MILIARDU EURO A VÝKONEM ZA POSLEDNÍCH DVANÁCT MĚSÍCŮ 9,4 %

Fond kvalifikovaných investorů J&T ARCH INVESTMENTS uzavřel druhé čtvrtletí roku 2022 s objemem aktiv přesahujícím psychologickou hranici miliardy euro (25,26 miliard korun) a definitivně tak potvrdil svou pozici mezi největšími FKI v Česku a na Slovensku. Za posledních dvanáct měsíců pak dosáhl zhodnocení investičních akcií o 9,4 % v případě korunové třídy, resp. 7,2 % v případě třídy eurové.

Články

Ve druhém kvartále letošního roku byla výkonnost fondu ovlivněna především důsledky vysokých cen a obecné nejistoty panující na trhu s energiemi. Korunová třída investičních akcií se tak zhodnotila o 0,97 % na 1,2056 Kč za akcii, eurová třída pak poprvé dosáhla negativního zhodnocení -0,33 % a uzavřela kvartál na hodnotě 1,1786 euro za akcii. Rozdíl mezi zhodnocením korunové a eurové třídy investičních akcií je způsoben přetrvávajícím rozdílem mezi úrokovými sazbami denominovanými v české koruně a euru.

Více v Dopisu investorům: J&T ARCH INVESTMENTS - Dopis investorům_2Q 2022.pdf (kc-usercontent.com)

Newsletter

Aby Vám neunikly aktuality z našeho webu, včetně výkonností jednotlivých fondů,
přihlaste se k odběru novinek na FondyKvalifikovaně.cz

Zeptejte se nás

© 2024 FondyKvalifikovaně.cz