J&T ARCH INVESTMENTS SE STÁVÁ AKCIONÁŘEM MONETA MONEY BANK A BUDE ŽÁDAT ČNB O SOUHLAS S NABYTÍM KVALIFIKOVANÉ ÚČASTI

J&T ARCH INVESTMENTS, fond kvalifikovaných investorů, kupuje 9,99% podíl Moneta Money Bank od Petrus Advisers, který o prodeji svého podílu informoval před několika dny. Minoritní podíl fond koupí ve dvou krocích – první část ve výši 8,89 % nabude bezprostředně, zbývajících 1,1 % pak pořídí do konce roku. Fond akcie kupuje za prémii oproti aktuální tržní ceně. V následující dnech fond zároveň plánuje požádat ČNB o schválení nabytí kvalifikované účasti.

Články

Adam Tomis, investiční ředitel J&T a člen investičního výboru J&T ARCH INVESTMENTS k transakci uvedl: „Velikost akvírovaného podílu odpovídá tomu, jaké investice pro náš fond vyhledáváme. Moneta je efektivně řízená banka, se značným tržním podílem ve vybraných segmentech a dlouhodobě udržitelným dividendovým výnosem. Získaná pozice nám navíc otevírá poměrně široké možnosti dalšího postupu, který se bude odvíjet také od kroků ostatních velkých akcionářů.“

Celý článek zde: J&T ARCH INVESTMENTS | J&T ARCH INVESTMENTS se stává akcionářem Moneta Money Bank a bude žádat ČNB o souhlas s nabytím kvalifikované účasti (jtarchinvestments.cz)

Newsletter

Aby Vám neunikly aktuality z našeho webu, včetně výkonností jednotlivých fondů,
přihlaste se k odběru novinek na FondyKvalifikovaně.cz

Zeptejte se nás

© 2024 FondyKvalifikovaně.cz