FOND ČESKÝCH KORPORÁTNÍCH DLUHOPISŮ SICAV, A.S. ZAHAJUJE SVOU ČINNOST

Ke dni 1.10.2019 zahajuje Fond Českých korporátních dluhopisů svou investiční činnost a sběr kapitálu od investorů. Zakladateli fondu jsou Ondřej Záruba a Martin Dočekal. Investiční společností byla zvolena CODYA investiční společnost a depozitářem banka UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia.

Ke vzniku fondu poznamenal jeden ze zakladatelů fondu a obchodní ředitel Martin Dočekal: „Naším cílem je vytvořit investiční příležitost pro vyšší střední třídu investorů v ČR pro investování do korporátních dluhopisů, která by byla alternativou přímé investice do korporátních dluhopisů. Chceme klientům nabídnout srovnatelný výnos s investicí do jednotlivého dluhopisu, ovšem s výrazně nižším rizikem a lepší likviditou. Naše investování opíráme o bohaté zkušenosti, které s dluhopisy máme. Každý den se věnujeme dluhopisovému trhu už spoustu let a dokážeme nahlédnout pod marketingová hesla emitentů pomocí detailní analýzy jejich podnikání a majetku. Zároveň máme výrazně lepší vyjednávací pozici s emitenty než drobný investor.“

Fond cílí na čistý výnos pro investory ve výši 5 % p.a. po zaplacení veškerých nákladů fondu. Minimální doporučený investiční horizont investování do fondu jsou 3 roky a minimální výše investice je 1 milion korun. Zakladatelé mají v úmyslu získat do konce roku 2023 1 miliardu korun pod správou.

Více na www.dluhopisovyfond.cz

Newsletter

Aby Vám neunikly aktuality z našeho webu, včetně výkonností jednotlivých fondů,
přihlaste se k odběru novinek na FondyKvalifikovaně.cz

Zeptejte se nás

© 2019 FondyKvalifikovaně.cz