FOND AMADEUS I. OSLAVIL TŘETÍ VÝROČÍ SVÉHO VZNIKU ROSTOUCÍ VÝKONNOSTÍ

AMADEUS I. vstoupil do roku 2022 dalším povedeným čtvrtletním výsledkem (třída A +1,78 %; třída B + 1,68 %) a to navzdory nervozitě, která na globálních finančních trzích panuje . Výkonnost na 12 měsíčním horizontu činí 7,93 % a 7,54 %.

Články

Tahounem výkonnosti v tomto čtvrtletí byly private-equity fondy kvalifikovaných investorů a dařilo se také dalším alternativním pozicím. Přestávku si naopak vzaly nemovitostní fondy, které po několika čtvrtletích nadprůměrné výkonnosti zůstaly mírně za očekáváním. Nadále pokračoval růst výnosů na dluhopisových trzích, což se aktuálně negativně projevuje na ocenění této části portfolia fondu, ale na straně druhé to výrazně zvyšuje budoucí potenciál dluhopisů.

Objem majetku pod správou činil na konci čtvrtletí  359 milionů korun.

Podfond AMADEUS I., AMADEUS SICAV a.s. je fondem fondů investujícím převážně do fondů kvalifikovaných investorů nabízejících se na českém trhu. Je přístupný investorům od 1 milionu korun a obchodní dny má vždy poslední den kalendářního čtvrtletí. Fond je obhospodařován a administrován CODYA investiční společností a podléhá řádnému dozoru ze strany České národní banky.

Více informací k fondu a aktuální kvartální report najdete na www.amadeusfond.cz


Dokumenty

Report 1Q 2022

Newsletter

Aby Vám neunikly aktuality z našeho webu, včetně výkonností jednotlivých fondů,
přihlaste se k odběru novinek na FondyKvalifikovaně.cz

Zeptejte se nás

© 2022 FondyKvalifikovaně.cz