Aktuality

Svět FKI je dynamickou oblastí a my ji sledujeme za Vás – buďte s námi vždy v obraze.

Rozhovory Články Videa

5 x kvalifikovaně s Martinem Burdou, předsedou představenstva Sirius investiční společnost, a.s.

6.1.2021 | Rozhovory

Martin strávil celou svou více jak dvacetiletou dosavadní kariéru v oblasti správy aktiv. Před založením Sirius Investments působil v pozici investičního ředitele ING Investment Management (C.R.) a generálního ředitele Investiční společnosti České spořitelny - největší české investiční společnosti s celkovými aktivy ve správě v objemu 150 miliard korun. Martin se mimo jiné aktivně podílel na založení speciálních nemovitostních fondů v rámci skupiny České spořitelny, stejně jako na založení Českého fondu půdy - prvního investičního instrumentu svého druhu na českém trhu. Nyní se věnuje především dvěma fondům - Sirius Reserva a Sirius Alpha.
Celý článek5 x kvalifikovaně s Petrem Krčilem, předsedou představenstva Art of Finance

8.12.2020 | Rozhovory

Petr je předsedou představenstva a investičním ředitelem společnosti. Má přes 20 let zkušeností s obchodováním na peněžních trzích a správou aktiv s vynikajícími výsledky. Zastával vedoucí pozice (Chief Dealer) v ABN AMRO Bank a The Royal Bank of Scotland, kde řídil prodej zajišťovacích produktů vůči kurzovému a úrokovému riziku pro nejvýznamnější klienty banky v České republice a na Slovensku (včetně služeb pro 8 ze 100 největších českých miliardářů). Roční objem samostatně realizovaných transakcí dosahoval 12 miliard EUR (dle Euromoney Survey). Vystudoval obor finance a úvěr na Vysoké škole ekonomické v Praze a je držitelem makléřské licence.
Celý článekZDR Investments investuje ve čtvrtém čtvrtletí přes miliardu korun do nákupu dalších retail parků

17.12.2020 | Články

Skupina nemovitostních fondů ZDR Investments rozšířila ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku své portfolio o 6 dalších nemovitostí. Novými přírůstky v ČR jsou retail park v Litoměřicích s nájemci OBI a Albert, JYSK Havlíčkův Brod a KiK Chrastava. Na Slovensku byly zakoupeny retail parky v Senci a Púchově, v Rakousku retail park Wolfsberg.
Celý článekFond Accolade refinancuje s Českou spořitelnou za dvě miliardy portfolio industriálních hal. Z transakce budou moci těžit také investoři Slovenské sporiteľňy.

9.12.2020 | Články

Accolade Industrial Fund pokračuje v plánu zvyšování stability a profitability svého portfolia moderních a šetrných industriálních hal. Transakce za dvě miliardy (85 mil. EUR) s Českou spořitelnou dokazuje, že právě prostory pro podnikání 21. století jsou dnes významnými finančními institucemi považovány za nejvíce atraktivní segment komerčních budov. Fond zároveň reaguje na neustále se zvyšující poptávku ze stran kvalifikovaných investorů a po domácí České republice otevírá distribuční síť také v sousedním Slovensku, a to se Slovenskou sporiteľňou.
Celý článekJet Investment spojí skupiny 2 JCP a PBS INDUSTRY

8.12.2020 | Články

K propojení společnosti 2 JCP z investičního fondu Jet 2 se společnostmi PBS INDUSTRY a PBS POWER EQUIPMENT z fondu Jet 1 dojde k 1. lednu 2021. Investiční společnost Jet Investment tak vytvoří novou silnou výrobní skupinu pod názvem 2 JCP Group.
Celý článekAMADEUS I. i ve 3Q20 pokračoval v růstovém trendu, majetek fondu překročil hranici čtvrt miliardy korun

27.11.2020 | Články

Podfond AMADEUS I., AMADEUS SICAV a.s., zveřejnil kurzy svých tříd ke 30.9.2020. Akcie fondu si připsaly další růstový kvartál, když zhodnotily prostředky svých investorů o 0,91 % (A), resp. 0,82 % (B). Fondu se tak i přes složitý rok spojený s řadou omezení spojených s šířením koronaviru daří dlouhodobě překonávat inflaci, od svého založení na jaře 2019 přináší výnos 3,84 % p.a. (A) resp. 3,33 % p.a. (B).
Celý článekVAMOS! Accolade vstupuje do Španělska. Atraktivní trh na jihozápadě Evropy otevírá strategickými projekty ve Valencii a Vitorii

25.11.2020 | Články

Po úspěšném rozvoji infrastruktury pro moderní podnikání ve střední Evropě míří skupina Accolade také na jihozápad. Do moderních a k okolí šetrných průmyslových budov bude nově investovat ve Španělsku. Na trh vstupuje se dvěma lokalitami, které tvoří skvělý základ pro další růst portfolia na jednom z nejrychleji rostoucích logistických a skladovacích trhů na starém kontinentu. Hodnota projektů ve Valencii a Vitorii o rozloze cca. 53 000 m2 přesáhne 1,2 miliardy korun.
Celý článekMartin Dratva posiluje vedení fondu NOVA Green Energy

23.11.2020 | Články

REDSIDE investiční společnost a.s., posílila vedení fondu NOVA Green Energy druhým manažerem Martinem Dratvou. Z pozice Fund Managera bude s Ondřejem Žídkem spoluzodpovědný za transakce spojené s aktivy fondu kvalifikovaných investorů NOVA Green Energy v hodnotě 103 mil EUR působící na území České, Slovenské a Maďarské republiky.
Celý článek5 x kvalifikovaně s Petrem Žáčkem o fondu r2p Invest

13.11.2020 | Rozhovory

V naší nové rubrice bychom chtěli postupně představovat zajímavé investiční příležitosti představované fondy kvalifikovaných investorů na našem trhu očima jejich zakladatelů. Jako prvního jsme krátce vyzpovídali Petra Žáčka, člena představenstva a obchodního ředitele SNAPCORE a.s, která je zřizovatelem fondu r2p Invest SICAV. Petr se na začátku své profesní kariéry v devadesátých letech se zabýval především aktivitami v oblasti exportu tuzemských silničních strojů a náhradních dílů do velkých ruských firem jako Transneft, Transgas, Rosneft nebo Lukoil. Následně ho zlákalo podnikání v gastronomii, kde setrval téměř 12 let. V roce 2001 stál za zrodem několika úspěšných startupů, např. poskytovatele interiérového vybavení HT Parket CZ. Synergie mezi vzájemně zajímavým podnikáním a investičními příležitostmi ho vedly na trhy nemovitostí a financí v České republice a Bulharsku. Na základě těchto zkušeností bylo přirozeným krokem stát se spoluzakladatelem evropské investiční společnosti SNAPCORE a také fondu kvalifikovaných investorů r2p Invest SICAV, kde se Petr zaměřuje především na fundraising a investorské vztahy.
Celý článek


Newsletter

Aby Vám neunikly aktuality z našeho webu, včetně výkonností jednotlivých fondů,
přihlaste se k odběru novinek na FondyKvalifikovaně.cz

Zeptejte se nás

© 2021 FondyKvalifikovaně.cz